FIYTA i Przestrzeń Kosmiczna

Jeśli chodzi o intensywne badania nad technikami zegarmistrzowskimi, FIYTA od zawsze przestrzega surowych standardów, zachowując przy tym entuzjastyczną postawę. Marka zgromadziła zaawansowane technologie posiadane na wyłączność, które oparte są na bogatym doświadczeniu w projektowaniu i produkcji mechanizmów. Znakomita jakość produktów Fiyta została wysoko doceniona przez chiński program kosmiczny. Zegarki marki są wykorzystywane przez chińskich astronautów od 2003 roku. Urządzenia towarzyszyły im m.in. podczas pierwszej w Chinach misji załogowego lotu kosmicznego, misji Shenzhou VII poza statkiem kosmicznym oraz wielu innych, wspaniałych chwil. Za każdym razem zegarki poddawane są niezwykle trudnym warunkom. Ciągły rozwój i dążenie do doskonałości sprawiają, że z powodzeniem dotrzymują one kroku astronautom.

2020
2020

Zegarek FIYTA z kolekcji Mach dla pilotów "GJ-11"

Zegarek został zainspirowany najnowszym bezzałogowym bojowym aparatem latającym w Chinach. Model prezentuje najnowsze technologie w świecie zegarmistrzostwa.

2019
fiyta zegarki polska sklep
2019

Reedycja zegarka z kolekcji FIYTA Aeronautics

Zegarek FIYTA to reedycja legendarnego modelu z kolekcji Aeronautics, który upamiętnia historyczne chwile chińskich astronautów w kosmosie.

2018
2018

Fiyta stworzyła limitowany model należący do kolekcji Mach - "J-20" Fighter Pilot Limited Edition, który nawiązuje do chińskich myśliwców J-20. Myśliwce te słyną ze swojej obniżonej wykrywalności, manewrowości i wydajności bojowej. 

2017
2017

W zgodzie z nowymi wymogami kwalifikacyjnymi dotyczącymi zakładów produkujących sprzęt używany przez wojsko, Fiyta uzyskała certyfikację potwierdzającą spełnienie tych warunków. Tym samym zakład produkcyjny marki stał się jedynym, który dostarcza zegarki chińskiej armii.

2016
2016

Zegarek FIYTA Tourbillon Memorial Edition ShenZhou z kolekcji Aeronautics

W 2016 roku chińscy astronauci zabrali dedykowane zegarki FIYTA w miesięczną podróż w przestrzeń kosmiczną. Urządzenia towarzyszyły im przez cały czas, będąc świadkiem historycznych momentów. 

2013
2013

Zegarek FIYTA upamiętniający misję Shenzhou 10, kolekcja Aeronautics

Zegarek był obecny na pierwszym wykładzie poświęconym przestrzeni kosmicznej udzielonym przez chińskich astronautów. 

2013
2013

Zegarek FIYTA "J-15" stworzony dla pilotów myśliwców, kolekcja Mach

Myśliwiec "J-15" zadebiutował w 2013 roku, kiedy odbyło się jego pierwsze lądowanie na pokładzie lotniskowca "Liaoning". Świadkiem tego wydarzenia był zegarek FIYTA "Flying Shark" z kolekcji Mach. Wyposażony w autorski mechanizm automatyczny "Shenzhou-VII", model był połączeniem nowatorskich technologii i dopracowanego wyglądu.

2012
2012

Zegarek FIYTA Aeronautics został zadedykowany pierwszej chińskiej astronautce Liu Yang. 

Koperta zegarka została udekorowana zdobieniem Cloisonne, we wzór "Flying Apsaras".

2011
2011

Zegarek FIYTA upamiętniający program testowy "Mars - 500"

Chińscy ochotnicy z zegarkami FIYTA na ręce uczestniczyli w eksperymencie "Mars - 500", który miał za zadanie przygotować ludzi do lotu na Marsa. Przez 500 dni byli oni trzymani w zamknięciu, aby sprawdzić jaki to może mieć wpływ na psychikę. 

2011
2011

Zegarek FIYTA upamiętniający misję Shenzhou-8, kolekcja Aeronautics

Shenzhou 8 to bezzałogowy statek kosmiczny, który po raz pierwszy w chińskiej historii zacumował do chińskiego modułu Tiangong 1, oddalonego o 343 km. FIYTA upamiętniła ten sukces, wypuszczając limitowany zegarek.

2008
2008

Zegarek FIYTA GJ088 dla chińskich pilotów

Modele te stały się zaufanymi partnerami chińskich pilotów podczas licznych misji powietrznych. Zegarki te, używane często w ekstremalnych warunkach, cechuje duża czytelność i niezwykła precyzja.

 

2008
2008

Specjalna edycja kolekcjonerska zegarka FIYTA do skafandrów wykorzystywanych na statku kosmicznym Shenzhou-7 

Astronauci ze statku kosmicznego Shenzhou-7 jako pierwsi Chińczycy spacerowali po Księżycu. W takich okolicznościach potrzebny jest niezwykle odporny sprzęt, który będzie działał w ekstremalnych warunkach.

Zegarek został wyposażony w autorski multifunkcyjny mechanizm "Shenzhou-7" z chronografem i z powodzeniem ukończył misję w warunkach, gdzie temperatura wynosi ± 80°C.

2005
2005

Edycja kolekcjonerska zegarka FIYTA do skafandrów wykorzystywanych na statku kosmicznym Shenzhou-6

Model ten był świadkiem pierwszego wieloosobowego lotu obywateli Chin w kosmos.

2003
2003

Edycja kolekcjonerska zegarka FIYTA do skafandrów wykorzystywanych na statku kosmicznym Shenzhou-5

Zegarek ten był świadkiem pierwszego załogowego lotu Chin w przestrzeń kosmiczną.

2001
2001

Fiyta dostała zlecenie wyprodukowania zegarków dla Sił Powietrznych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Marka rozpoczęła projektowanie i produkcję oryginalnych modeli wykorzystywanych wyłącznie przez chińskich pilotów. Stworzono ponad 8 000 zegarków.